Арсен Венгер потврди дека преговарал со Баерн Минхен за тренерското место испразнето по отстранувањето на Нико Ковач.

„Сега Баерн минува низ преоден период во врска со заминувањето на Хенес и Румениге. Ме се јавија од клубот со предлог да го предводам тимот и ме замолија да одговорам во рамките на една седмица“, изјави Венгер за BeIn Sports.

Во моментов Баерн го зазема четвртото место во германскиот шампионат со 18 бода.

Францускиот специјалист го предводеше Арсенал од 1996 до 2018 година. Со англискиот клуб Венгер освои 17 титули, вклучителни и три пати Премиершип.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO