Модниот дизајнер Патрик Луис Витон, правнукот на основачот на модната куќа Луи Витон, почина во Франција на 68-годишна возраст. Ова беше објавено на страницата на Инстаграм на Луи Витон.

Причините за смртта на дизајнерот не се пријавени. Модната куќа соопшти дека Патрик Луис ја продолжува семејната традиција кога се придружил на Луи Витон во 1973 година.

Модната куќа Луис Витон е основана од Луис Вутон во 1854 година во Франција. Специјализирана е за производство на куфери и торби, модна облека, парфеми и луксузни додатоци под иста марка.

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO