Земјотрес со сила од 5,9 степени го погоди северозападниот дел на Иран при што загинаа најмалку три лица, јавуваат државните медиуми. Според првичните извештаи, најмалку 20 други биле повредени. Властите објавија дека изобилните дождови во областа ги попречуваат напорите за спасување. Американскиот геолошки прегледво врска со овој земјотрес издаде предупредување во кое се вели дека станува збор за катастрофа со многу жртви.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO