Турција ќе ги отвори вратите кон Европа за сириските бегалци доколку Европската унија не и даде доволно помош на Анкара, рече денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој додаде дека Турција не може да го носи товарот сама. Без разлика дали ќе добиеме помош или не, рече Ердоган, ние ќе продолжиме да им помагаме на гостите што ги имаме, но ако тоа не функционира, ќе ги отвориме вратиме, нагласи турскиот претседател на заедничката прес конференција со унгарскиот премиер Виктор Орбан во Будимпешта.

Анкара често бара да и помогне на Турција каде што има сместено повеќе од 3,5 милиони бегалци.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO