Во зградата на Парламентот во Босна и Херцеговина, преку пошта стигнал коверт во кој имало куршум.

Ковертот, според првичните информации, пристигнал од Белград, а куршумот бил спакуван во тувер. Пратката била примена на портирница во Заедничката служба на институциите во БиХ.

Во ковертот имало и порака: „Со верба во Бога на живот или смрт“, а внатре имало и фотографија од мртовечка глава.

Како адреса на примач бил наведен Парламентот на БиХ, но не било назначено за кој е наменето писмото.

Полициските службеници веќе работат на расветлување на случајот. Како што пишуваат медиумите, станува збор за куршум калибар 765.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO