Лидерот на Самоопределување и иден премиер на Косово Албин Курти изјави дека тарифите од 100 насто за стока од Србија ќе бидат заменети со реципрочни мерки што Косово ќе и ги воведе на Србија.

„Реципроцитетот е вистински принцип за здрави конструктивни односи. Ќе утврдиме листа на сите елементи кои се однесуваат на реципроцитетот со Белград“, рече тој, објаснувајќи дека тоа значи оти Србија треба да направи нешто на некое друго поле пред Косово да ги укине царините. Курти повтори дека дијалогот со Белград ќе го води тој.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO