Франција ќе започне со поставување квоти за работниците мигранти следната година, изјави денеска министерот за труд. „Ова е дел од потегот на владата на претседателот Емануел Макрон да изврши притисок за имиграциската политика како одговор на десничарските критичари“, пренесе АФП.

Властите кои работат со работодавците ќе ги идентификуваат индустриите кои немаат квалификувани кандидати од следната година и ќе го олеснат ангажирањето странци за да се пополни празнината, рече министерот за труд Муриел Пенико.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO