Фолксваген наведува дека внимателно ја следат ситуацијата во Турција и во моментов го запираат проектот за изградба на нова фабрика.

Компанијата не бара алтернативно место за изградба на нова фабрика. Ова го изјави претставник на компанијата за германските медиуми. Фолксваген внимателно ја следи состојбата во Турција и нејзината офанзива во Сирија.

Бугарија продолжува да се надева дека замрзнувањето на проектот може да ја придвижи инвестицијата за околу 1,3 милијарди евра во земjата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO