Македонскиот премиер Зоран Заев сака брзо спроведување на предвремени парламентарни избори. Тоа го соопшти самиот тој пред неколку минути за време на вонредно обраќање кон нацијата.

Решението на Заев доаѓа неколку часа по блокирањето од страна на Франција на започнување на преговори за разговорите за членство на земјата во ЕУ.

Зоран Заев сака изборите да бидат спроведени во најкратки рокови. Тој нема намера да си даде оставка. Премиерот на Македонија, Зоран Заев, ќе го претстави овој негов став утре за време на лидерската средба со претседателот Стево Пендоровски.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO