Отворањето на новиот производствен погон на Луи Витон во Тексас обезбеди ретка шанса за Доналд Трамп да се сретне со странски бизнис лидер – не на кое било поле, туку бизнис, за кој претседателот вели дека знае многу добро.

„Мене многу години тоа ме чинеше многу пари“, се пошегува тој за францускиот производител на шик торби.

Меѓу оние кои им се придружија на Трамп и Бернард Арно, шеф на конгломератот LVMH кој е сопственик на марката, беа ќерката на Трамп Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Кушнер.

Трамп ја пофали доволно фирмата за создавање работни места за да го искористи случајот во контекст на својата реизборна кампања следната година.

На гостите им беше покажано како се прават луксузни кеси и се оствари средба со работниците.

Самиот претседател се појави да го изрази восхитот за торбата покриена со значката на логото LV.

Трамп аплаудира на инвестицијата во компанијата од 50 милиони долари.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO