Белата куќа го информира Претставничкиот дом на Конгресот, контролиран од Демократската партија, дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да учествува во процесот за импичмент на претседателот.

Во писмото се наведува дека импичментот бил „нелегитимен“, а процесот „без основа и неуставен“. Ова е најостриот одговор на Белата куќа во врска со оваа истрага. Претседавачот на Претставничкиот дом Ненси Пелоси изјави дека Трамп ќе одговора и за тоа што неговата администрација одбива да соработува.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO