Темата Македонија ја кажав многу пати. Побарав да не ги сопираме за ЕУ. Многу е подобро нашиот сосед да биде и во НАТО, рече бугарскиот премиер Бојко Борисов на БТВ.

Можам да читам меѓу редовите. Турција се вооружува со руско оружје, така што системите на НАТО не можат да работат таму. Нема ништо покомплицирано од оваа ситуација во овој регион на светот. Некој рече: „Тие ќе ја земат нашата историjа“. Која историjа ќе земат, која ??? Драги мои македонски колеги, да седнете и да се договорите со нашите научници, за да ви помогнам и jас, додаде тој.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO