Реал Мадрид ќе се бори со Јувентус за потписот на Челси на Н’Голо Канте од Челси, пишува The Mail.

Според информациите, играчот од средниот ред на „сините“ е трансферна цел на шпанскиот клуб, кој веќе се здоби со услугите на двајца фудбалери на лондончаните – белгискиот пар Еден Азар и Тибо Куртоа.

Според The Mail , Светскиот шампион со Франција ќе го чини Кралскиот клуб околу 70 милиони фунти, имајќи во предвид дека менаџерот Зинедин Зидан го гледа како алтернатива на бразилецот Каземиро.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO