Специјалниот претставник на генералниот секретар на ОН во Ирак, Жанин Хенис Плашерт го осуди насилството поврзано со протестите во Ирак: „Пет дена на извештаи на смрт и повреди. Ова мора да запре. Ги повикувам сите страни да направат пауза и да размислуваат. Оние кои се одговорни за насилството треба да бидат казнети. Духот на единство нека преовлада низ Ирак“, пишува таа на Твитер.

Од почетокот на протестите на 1 октомври против невработеноста, лошите јавни услуги и корупцијата, загинаа 99 лица, а 4000 се повредени.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO