Екипата на Барселона се искачи на второто место во пласманот на Ла Лига, откако во меч од седмото коло го совлада Гетафе со 2-0.

На ʺКолосеумот Алфонсо Перезʺ, во отсуство на повредениот Лионел Меси, головите за каталонците ги постигнаа Луис Суарез во 41-та минута и Жуниор Фирпо во 49-та минута. По нивниот втор успех по ред во шампионатот, Барселона веќе има 13 бода и се искачи на второто место на табелата, додека Гетафе го држи 11-то место во рангирањето со актив од 7 бода.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO