Во домот на поранешниот градоначалник на кинескиот град Гуанџоу, за време на претрес полицијата пронашла 13,5 тони злато, соопштува местно издание.

Во подземното скривалиште  на куќата на 57-годишниот поранешен градоначалник е пронајдена голема сума на пари. Мажот поседувал, освен тоа и неколку илјади квадратни метри луксузен недвижен имот.

Откриените при претресот пари, злато, уметнички дела и антички предмети се изнесени со неколку воени камиони.

На поранешниот градоначалник му се заканува смртна казна.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO