Јувентус и Манчестер Јунајтед се заинтересирани за 19-годишниот играч на Бреша од средниот ред Сандро Тонали. Цената на младиот фудбалер е 30 милиони евра, што е примамливо за европските гиганти. Тонали е младински репрезентативец на Италија и е споредуван со Андреа Пирло заради неговата фризура.

Сепак, двајцата се разликуваат во своите позиции на теренот, бидејќи Тонали исполнува поофанзивни функции и има поголема динамика во својата игра. Вчера Тонали играше за Бреша против Јувентус, и иако Бјанкоазурите загубија со 1: 2, од Јуве се чини дека останале задоволни од играта на младиот фудбалер и ќе го следат неговиот развој.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO