Претседателот на САД Доналд Трамп смета дека заслужува да ја добие Нобеловата награда, но оти се било наместено. „Би можел да ја добијам Нобеловата награда за многу работи, ако тие би ја доделувале на чесен начин, но не е така“, изјави Трамп на маргините на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк: „Тие му ја дадоа наградата на Барак Обама веднаш по доаѓањето на власт, а тој немаше поим зошто ја добил. Знаете, тоа е една од ретките работи за кои се согласувам со Обама“.

Покрај Обама уште тројца американски претседатели ја добија Нобеловата награда за мир: Теодор Рузвелт, Вудро Вилсон и Џими Картер.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO