Луис Хамилтон го призна напредокот на Ферари во последните неколку недели и предупреди дека битката за титулата во Формула 1 не е решена. Наспроти сите првични прогнози, Ферари го освои првото и второто место на Гран-при во Сингапур, проширувајќи ја својата победоносна серија на три успеси. Хамилтон запиша четврто место, но и покрај тоа има 65 бода пред сотимецот Валтери Ботас и 96 поени пред Леклер.

ʺВо моментов, нивниот автомобил работи многу добро и се теши за победување, особено на правите. Не можеме да се срамнуваме со нив таму. Јас сум реалист и ја оценувам ситуацијата – тие подобрија некои работи во нивниот автомобил. Борбата за титулата е сè пооспурувана, но благодарение на нашата предност на почетокот, ние сè уште сме во добра позиција. Треба да продолжиме да работиме напорно и да продолжуваме напред. Ништо не е решено “, рече Хамилтон.

До крајот на сезоната остануваат шест трки и треба да се распределат 156 поени.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO