Арсенал размислува за понуда во размер од 50 милиони фунти за холандскиот напаѓач Даниел Мален, пишува The Mirror. 20 годишниот нов репрезентативец на ʺлалињатаʺ е поранешен играч на „топџиите“ и го направи своето деби во академијата на клубот помеѓу 2015 и 2017 година. Тој не запишува официјален натпревар, но игра под раководство на Арсен Венгер на два пријателски натпревари.

Сепак, тој никогаш не потпиша професионален договор со Арсенал и беше продаден на ПСВ Ајндховен за само 500.000 фунти. Таму ги разви своите вештини и минатата сезона ја заврши со 11 гола. Во текот на ова Мален започна уште посилно, постигнувајќи 9 гола во 12 натпревари, што му донесе и повик од Роналд Куман. Мулен дури го постигна својот дебитантски гол за тимот при успехот над Германија од 4: 2 во Хамбург.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO