Напаѓачот на Пари Сен Жермен Нејмар, може да го напушти својот клуб во јануари, соопшти „ Tuttosport “.

Спортскиот директор на парижаните Леонардо е уморен од гласините и притисокот врз клубот со кои е опкружен Нејмар. Бразилецот цело лето беше подготвуван за трансфер во Барселона, Реал Мадрид или Јувентус, но на крајот остана во францускиот клуб.

Главни претенденти за 27-годишниот јужноамериканец се Барселона и Реал Мадрид. Минатата сезона Нејмар учествуваше на 28 натпревари од сите турнири, постигнувајќи 23 голови и асистираше за 13. Неговиот договор со ПСЖ е до 30 јуни 2022 година.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO