Во московскиот парламент, 26 од местата нема да бидат за ʺЕдинствена Русијаʺ, според 99,47% од преброените гласови.

Комунистичката партија (КПРФ) ќе има14 места, ʺЈаблокоʺ и ʺСправедлива Русијаʺ по три.

Местата во градскиот парламент на Москва се 45.

Избирачката активност била доста ниска- 21,69%.

Пратенички мест ќе добијат нвинарите Марија Киселова и Роман Бабајан.

Мнозинството од местата во градскиот парламент на руската престолнина – 28 – ќе бидат зафатени од претставници на ʺЕдинствена Русијаʺ.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO