Претседателот на Косово Хашим Тачи отпатува денеска за Јапонија, каде ќе биде примен императорот Нарухито и премиерот Шинзо Абе, соопшти МИА.

На својата страница на Фејсбук, Тачи напиша дека неговата посета ја одбележува 10-годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Косово и Јапонија.

„Јапонија останува важен партнер и поддржувач на Косово во сите области“, напиша претседателот.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO