Неколку истрелани ракети од Сирија во насока на Израел не стигнале до еврејската држава, соопшти израелската армија. Според нив, ракетниот напад бил извршен од страна на силите поддржани од Иран.

„Претходно утрово, неколку ракети лансирани од Сирија во насока на Израел не успеаја да ја погодат израелската територија“, се вели во соопштението на израелското воено министерство. „Ракетите беа истрелани од позиции во предградијата на Дамаск од страна на милициите кои дејствуваат заедно со крило на Иранската револуционерна гарда“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO