Пилотот на Ферари Себастијан Фетел го даде најбрзото време во третиот и последен слободен тренинг пред квалификацијата за Гранд при на Италија подоцна денес. Четирикратниот светски шампион забележа резултат од 1 минута 20.294 секунди, што беше за 0,032 секунди побрзо од оној на Макс Верстапен со Ред Бул. Валери Ботас со Мерцедес и Шарл Љоклер со Ферари, дадоа трето и четврто време, соодветно. Петкратниот светски шампион и убедлив лидер во генералното рангирање даде шести резултат на третиот тренинг.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO