Британската фунта падна под 1,20 долари рано утрово, за прв пат од почетокот на 2017 година, со изгледите Велика Британија да се соочи со предвремени парламентарни избори и неизвесноста околу Брекзит.

Лирата се тргуваше со 1 1972 американски долари откако премиерот Борис Џонсон се спротивстави на бунтот во сопствената Конзервативна партија за неговата стратегија за „Брекзит“, што може да доведе до предвремени избори следниот месец.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO