Папа Франциско им се извини за доцнењето на неговата традиционална неделна молитва на мирјаните на плоштадот Свети Петар во Ватикан, пренесува АФП. Причината – Светиот Отец се заглавил во лифт и требало да биде спасен од пожарникари.

ʺСе извинувам што задоцнив. Бев заглавен во лифтот 25 минути поради прекин на електрична енергија. На помош меѓутоа ми дојдоа пожарникари “, изјави 82-годишниот Франциско.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO