Јувентус и Барселона започнале разговори за размена на играчите Емре Џан и Иван Ракитиќ, пренесува италијански Tuttosport. Спортскиот директор на „Бјанконерите“, Фабио Паратичи се сретна со претставниците на ʺблаугранасʺ во Барселона и првичните разговори се позитивни.

Во дискусијата помеѓу двата клуба се разговара и за другите играчи, меѓу кои и Марио Манџукиќ и младиот Шпанец Хуан Миранда. Сè уште не е јасно до каде можат да стигнат Јуве и Барса, но основите се поставени и сè е можно се додека не се затвори трансферниот прозорец.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO