Специјалната полиција го уапси шефот на Специјалното јавно обвинителство на Северна Македонија, Катица Јанева.

Кратко време после 2 часот попладне, таа беше извадена од нејзиниот дом.Уапсењето е извршено на барање на обвинителството во земјата. Претходно, полицијата изврши претрес во домот на Катица Јанева во скопската населба Козле. Инспекторите ќе извршат претрес и во канцелариите на Катица Јанева и потоа ќе бидат изведена пред судија. Вчера го даде своето прво сведоштво за аферата ʺРекетʺ.

Подоцна денеска се очекува вонредна прес-конференција на главниот обвинител на земјата, Љубомир Јовевски, заедно со обвинителката Лилјана Спасовска и раководителот на Обвинителството против организиран криминал, Вилма Русковска.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO