Русија мора да ги разгледа конкретните предлози да се врати во Групата 7, доколку тоа биде предложено, рече портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова:

„Тешко е да се разбере за што станува збор сега. Затоа, неопходно е разговорите да се пренесат од сфера на јавна забава во професионална, доколку Г7 сака да се постави како сериозен формат“, рече Захарова.

Во меѓувреме, анонимен француски дипломат изјави дека враќањето на Русија во Г7 зависи од нејзиниот напредок во политичкиот процес со Украина. Денес и американскиот претседател се изјасни дека е за враќање на Русија во Г7.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO