Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху, на месец пред израелските парламентрани избори, е во посета на Украина, од каде што потекнуваат многу Израелци.

Повеќе од милион луѓе од поранешниот Советски сојуз се доселија во Израел по подигнувањето на Железната завеса. Тоа е прва посета на еден израелски премиер на Украина по две децении. Нетанјаху пред заминувањето изјави дека неговиот престој во Украина е по покана од претседателот Володимир Зеленски.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO