Шефот на турската држава Реџеп Таип Ердоган ќe ја посети Србија на 29 август, при што претседателот Александар Вучиќ и турскиот претседател официјално ќе го означат почетокот на изградбата на автопатот Белград – Сараево, објави новинската агенција „Танјуг“.

Според неофицијални информации, објавува агенцијата, за време на посетата на Ердоган треба да почне и реконструкцијата на патот Нови Пазар – Тутин.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO