„Целосно сум сигурен дека странски служби и денес се обидуваат да ги надѕираат електронските комуникации на луѓето во Србија кои им се безбедносно интересни, на прво место претседателот Александар Вучиќ“, изјави српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ кој сепак додаде дека тоа не било лесно да се докаже, бидејќи техниката многу напредувала.

Тој рече дека службите на големите сили ги интензивираат нивните активности, а со цел што подобро да се позиционираат на просторот на Југоисточна Европа.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO