Руски официјални претставници изјавија дека ќе продолжат со развивање ново оружје и покрај експлозијата во која загинаа петмина руски нуклеарни истражувачи. Експлозијата се случила на 8 август на платформа во морето во регионот на Архангелск.

Според некои наводи, Русија најверојатно тестирала нов тип на нуклеарна ракета. Исто така се оценува дека ова било најтешката нукеарна несреќа во регионот од Чернобил.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO