Во Европската унија Хрватите најдолго живеат со родителите. Швеѓаните родителскиот дом го напуштаат со 18 ипол години, а Хрватите на скоро 32 години, пишува хрватскиот весник „Јутарњи лист“.

Новите податоци на Државниот завод за статистика покажуваат дека во Хрватска во 2017 година со родителите живееле 73 насто од населението на возраст од 18 до 34 години. За ова, според експертите, придонесува лошата состојба на стопанството во земјата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO