Десетици Палестинци биле ранети во вчерашните судири меѓу израелската полиција и муслиманските верници кај Ридот на храмовите во Ерусалим, свето место и за Евреите и за муслиманите. Судирите избувнаа во време на зголемена напнатост поради преклопувањето на еврејските и муслиманските верски празници.

Лидерот на исламското екстремистички движење Хамас Исмаил Ханије оцени дека судирот ја покажува „верската димензија на израелско палестинскиот судир“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO