Раководството на Барселона продолжува да води преговари за привлекувањето на напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар. На оваа етапа, Каталонците се подготвени да дадат за 27-годишниот бразилски само фудбалери без финансиски надомест, соопштува „Марка“.

Барселона ќе остане спокојна и нема да преземе никакви итни и исклучителни чекори за да го врати Нејмар, кој играше за каталонскиот тим од 2013 до 2017 година. Барселона е уверена дека напаѓачот ќе остане во Париз Сен Жермен и нема шанси да оди во редиците на нивниот конкурент Реал. Деновиве, медиумите пишуваа дека ПСЖ сака за Нејмар размена со Филипе Кутињо и Нелсон Семедо, плус 50 милиони евра.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO