Четириесет илјади луѓе се вклучија на протестниот митинг денес во Москва, повикувајќи на слободни избори, според невладина организација која ги следи митинзите, соопшти АФП.

Невладината организација „White Counter“ соопшти на Фејсбук дека на денешниот митинг учествувале околу 40.000 луѓе. Митингот е дозволен од московските власти, откако пред повеќе денови беа уапсени над 1.700 лица на недозволени протести.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO