Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку ќе заработува по 9 милиони евра во својот нов клуб Интер, соопшти ʺCorriere dello Sport “. Белгиецот вечерва пристигна во Милано и се очекува денеска да потпише петгодишен договор.

Интер ќе му плати на Манчестер јунајтед 80 милиони евра за фудбалерот кој најави бојкот и веќе некое време тренира на базата на Андерлехт, за што беше казнет со 400.000 фунти од „црвените ѓаволи“.

Во сезоната 2018/2019, Лукаку постигна 15 голови и асистираше за 4 во 45 натпревари во Јунајтед на сите турнири. Неговиот договор со Манчестер беше до 2022 година.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO