Милиони луѓе ширум светот одат на музички фестивали секоја година. Некогаш се сметаше дека тамо се промовира злоупотреба на алкохол и дрога, во комбинација со лоши хигиенски услови и непријатна храна. Но, сега организаторите се повеќе насочени кон благосостојбата и удобноста на публиката.

„Музиката е одлична, едукативна и терапевтска“, вели Марта Пемба од Каталонија, Шпанија.

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO