Во Рим, максималното ниво на безбедност беше објавено откако полицијата почна да бара млад Сириец кој во саботата објави за план за напад во Рим.

Неговото име останува мистерија бидејќи се верува дека контролира три различни Фејсбук страници. По истрагата, полицијата ќе поднесе извештај до Единицата за специјални операции.

Силите за безбедност ја имаат сликата на младиот Сириец пред Бранденбургската порта во Берлин.

Според извештаите, 28-годишниот Сириец рекол дека „утре Рим ќе оди во рајот“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO