41-годишен англичанец бил пренесен во „Пирогов“ со изгореници од гром на Пирин

Инцидентот се случи во петокот, околу 14:30 часот, во областа Попина Лака над Сандански. Англичанецот М.Г. бил погоден од гром.

Тој бил однесен во болницата во Сандански со планински спасувачи, откако неговите рани биле санирани.

Човекот се жали на губење на слухот, изгореници на рацете, нозете и грбот. Службата во Сандански рече дека молњата пробила низ главата и излегла низ десната нога на постраданиот.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO