Силен земјотрес со магнитуда од 7.3 степени ја потресе Индонезија, соопштува службата за геологија на САД.

Епицентарот бил на 102 км североисточно од градот Лајвју на островот Халмахера на длабочина од 10 км.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO