Официјални претставници на американската администрација предупредија на „активни закани“ за претседателските избори во 2020 година. Демократскиот пратеник Деби Дингел изјави дека директорот на Националната разузнавачка Дан Коатс, шефот на ФБИ Кристофер Вреј и други официјални лица „јасно ставиле до знаење дека постојат активни закани и прават сé што можат за да ги спречат“.

Според Дингел, брифингот зад затворени врати бил многу импресивен, а прашањето за странско мешање во изборите било едно кое сите треба сериозно да го сфатат. Коатс и Вреј во одделни сесии се сретнаа со лидерите на Претставничкиот дом и Сенатот.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO