Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски му честита на новиот премиер на Грција Кирјакос Мицотакис, изразувајќи желба за зачувување на „топлите односи“ меѓу двете земји, соопшти Белата куќа.

Претходно Стејт департментот оцени дека Грција е еден од „најблиските сојузници“ на САД и оти Вашингтон се надева оти ќе работи со Мицотакис за „зацврстување на регионалната стабилност и за диверзификација на регионалните енергетски опции“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO