„Амбасадата не коментира активности на приватни лица, особено не шеги на комичари“, гласи краткото соопштение од амбасадата на Руската Федерација во Македонија, откако дел од медиумите побарале коментар за разговорите кои синоќа на Јутуб ги објавија руски комичари. Станува збор за инцидентот во кој двајца руски комичари водел телефонски разговори со премиерот Зоран Заев и му се претставувале како украинскиот претседател Порошенко и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Премиерот Заев пак, во коментар за оваа ситуација, истакна дека тој е жртва на измама на добро организирана структура што работи против земјите кои се залагаат за евроинтеграции.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO