„Односот на српските власти спрема Сребреница е повеќе од поразувачки, бидејќи ни по 24 години од геноцидот не гледаме јасна нивна подготвеност да се оградат од него“, изјави Жељко Комшиќ, член на Претседателството на Босна и Херцеговина за денешното издание на весникот „Данас“.

Тој оценува дека причината е во тоа што претседателот Александар Вучиќ и шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ не се откажале од „погромскиот проект на Српската академија на науките и уметностите“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO