Американскиот режисер Вуди Ален смета дека американскиот претседател Доналд Трамп го создал најдобриот сатиричен хумор во земјата во последните години.

„Има толку многу критики и поплаки на сметка на администрацијата на Трамп, така што сето тоа се претвори во најдобрата и најкреативна сатира во последниве години во САД“, изјави Ален (83) за новинарите во Сан Себастијан, каде што започнува со снимањето на неговиот нов филм.

Тој коментираше дека понекогаш невротичните тензии и тешките настани ги тера луѓето да се смеат полесно.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO