Американскиот режисер Вуди Ален смета дека американскиот претседател Доналд Трамп го создал најдобриот сатиричен хумор во земјата во последните години.

„Има толку многу критики и поплаки на сметка на администрацијата на Трамп, така што сето тоа се претвори во најдобрата и најкреативна сатира во последниве години во САД“, изјави Ален (83) за новинарите во Сан Себастијан, каде што започнува со снимањето на неговиот нов филм.

Тој коментираше дека понекогаш невротичните тензии и тешките настани ги тера луѓето да се смеат полесно.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO