Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го испрати неговиот главен дипломатски советник Емануел Боне во Иран на разговори за нуклеарниот договор од 2015 година, соопшти Елисејската палата. Макрон претходно најави дека бара начин за продолжување на дијалогот меѓу Иран и западните партнери.

Иран реши да го зголеми нивото на збогатување на ураниумот откако САД го напуштија нуклеарниот договор и воведоа санкции врз Техеран.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO