Сакам Ивица Дачиќ да ми се извини јавно. Ова го изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов во врска со недипломатските коментари на српскиот дипломат против Бугарија и него, пренесе репортер во БГНЕС.

„Ивица Дачиќ треба да ми се извини, имајќи во предвид дека продолжува. Со што сум го навредил? Со што е моето однесување неприфатливо? „, истакна Борисов.

Тој откри дека Дачиќ се извинил вчера, но не јавно. „Четири пати вчера кажа ʺти се извинувамʺ, но не сака да го каже пред медиумите“, рече Борисов, и го повика Србинот: „Не е тешко да кажеш извини“.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO