Сакам Ивица Дачиќ да ми се извини јавно. Ова го изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов во врска со недипломатските коментари на српскиот дипломат против Бугарија и него, пренесе репортер во БГНЕС.

„Ивица Дачиќ треба да ми се извини, имајќи во предвид дека продолжува. Со што сум го навредил? Со што е моето однесување неприфатливо? „, истакна Борисов.

Тој откри дека Дачиќ се извинил вчера, но не јавно. „Четири пати вчера кажа ʺти се извинувамʺ, но не сака да го каже пред медиумите“, рече Борисов, и го повика Србинот: „Не е тешко да кажеш извини“.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO